Trudne początki

Zbudowanie od podstaw archiwum IPN, zgromadzenie w nim prawie 90 kilometrów akt wraz z ich równoczesnym udostępnianiem, to przedsięwzięcie organizacyjne bez precedensu w najnowszych dziejach polskich archiwów. Co oznacza 90 kilometrów? Wyobraźcie sobie Państwo 90 km książek, ustawionych jedna za drugą, stykających się grzbietami...

Image

NOWE INICJATYWY: portal "Archiwum Pełne Pamięci"

Archiwum IPN, poczuwając się do odpowiedzialności za dokumentowanie losów Polaków, świadków i uczestników historii, doświadczonych w wyniku wydarzeń lat 1917-1990 uruchomiło projekt „Archiwum Pełne Pamięci” (http://archiwumpamieci.pl). Jest on częścią szerszej kampanii mającej na celu uświadomienie osobom posiadającym w prywatnych zbiorach ciekawe dokumenty, fotografie, wspomnienia i relacje o możliwości ich przekazania do Archiwum IPN.
(zobacz zwiastun spotu)

Image

NOWE INICJATYWY: portal "Trzecia pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski w dokumentach zasobu IPN"

8 czerwca 2017 r., w 30. rocznicę rozpoczęcia trzeciej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski Archiwum IPN uruchomiło tematyczny portal internetowy. Na stronie http://www.trzeciapielgrzymka.ipn.gov.pl znajdą Państwo skany dokumentów, fotografie, filmy, mapy i inne interesujące pamiątki ostatniej podróży papieża Jana Pawła II do Polski Ludowej.
(zobacz zwiastun portalu)

Image
Image

Informator o zasobie archiwalnym IPN całościowo opisuje zgromadzone w Instytucie archiwalia

Zakład Karny w Warszawie-Służewcu 1968-1989
Przyporządkowanie
Seria: Akta osobowe więźniów
Opis zawartości
Tytuł: Akta tymczasowo aresztowanego-skazanego dot. Tadeusz Wiesław Ochtyra, imię ojca: Stanisław, ur. 03-05-1951 r. skazany z artykułu 234 paragraf 1 w związku z artykułem 59 paragraf 1 kk – czynna napaść na pełniącego obowiązki służbowe funkcjonariusza MO Ryszarda Kozaka na trasie Radzyń Podlaski - Łuków w pociągu relacji Lublin - Gdynia 20 kwietnia 1977 r.
Daty wytworzenia dokumentów
Data początkowa: 1977
Data końcowa: 1978
Opis zewnętrzny
Forma fizyczna:
  • Dokumentacja aktowa
  • Klisza fotograficzna
Liczba tomów: 1
Liczba kart: 62
Informacje identyfikujące
Sygnatura IPN: IPN BU 516/508
Sygnatura dawna (wytwórcy dokumentów): 157/77
Miejsce przechowywania
Nazwa archiwum: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie
 
Powrót do listy wyników