IPN BU 2274/11

IPN BU 2274/11

Dodaj opis jednostki archiwalnej do kwerendy aby wygenerować raport oraz dowiedzieć się jak złożyć wniosek o udostępnienie dokumentów

Aktotwórca
Informacje identyfikujące
Sygnatura IPN
IPN BU 2274/11
Opis zawartości
Tytuł

Wydanie amerykańskiego programu ABC News Nightline z 1982 r. w którym poruszono kwestie „bułgarskiego śladu” w zamachu na Jana Pawła II oraz konfliktu na linii Kongres Stanów Zjednoczonych - dyrektor Agencji Ochrony Środowiska (US EAP) Anne Gorsuch. (czas trwania 00.31.17, język angielski)

Opis

Na pierwszą cześć audycji składają się m.in.: archiwalne ujęcia z zamachu na papieża, aresztowanie Sergeja Antonowa, dyskusja we włoskim parlamencie. Ponadto prezentowane są komentarze włoskich polityków, zagranicznych korespondentów stacji ABC, ekspertów do spraw terroryzmu oraz przedstawiciela bułgarskiej ambasady w Waszyngtonie. W drugiej części pokazano m.in.: fragmenty dyskusji w Kongresie oraz konferencji prasowej Dyrektora EAP Anne Gorsach. Wszystko to przeplatane jest reklamami filmów fabularnych m.in. „Toy”, „Gandhi”, „Tootsie” oraz firm m.in. Kodac czy Burgerg King.

Daty wytworzenia dokumentów
Data początkowa
1981
Data końcowa
1982
Opis zewnętrzny
Forma fizyczna
Liczba tomów
1
Miejsce przechowywania